טיפול פנים באמצעות קלציום הידרוקסי אפטיט (רדיאס)

אסתטיקה רפואית - טיפולי פנים

קלציום הידרוקסי אפטיט, המוכר גם  כרדיאס, הוא חומר מילוי נפוץ ביותר בטיפולי פנים. כנרמז משמו, הוא מורכב בין היתר מסידן (קלציום), חומר המצוי בגופנו בעצמות, בשיניים ועוד. מאחר והסידן טבעי לגוף, אין חשש לתגובה אלרגית של העור לאחר הזרקתו, ובמרבית המקרים מספיק טיפול אחד להגעה לתוצאה הרצויה של עור פנים חלק ובריא.

 

בהשוואה לחומר מילוי מסוג חומצה היאלרונית, הרדיאס נחשב לסמיך יותר. הוא עשוי כדוריות ג'ל על בסיס סידן ומים והזרקתו אל תאי עור הפנים נעשית בקירבה לעצם ממש, כך שנוצר אפקט הרמה ופיסול. בהתאם לכך שימושים נפוצים של הזרקת קלציום הידרוקסי אפטיט הם הבלטה של הסנטר, מילוי קמטים סביב הפה (אך לא בשפתיים עצמן), הדגשת עצמות לחיים, וכן תיקון פגמים אסתטיים באף, לעיתים כתחליף לניתוח ולעיתים כתיקון לניתוח שכשל.

 

סמיכותו של הרדיאס וכן יכולתו למלא ביעילות קמטים עמוקים וגדולים, הופכת אותו לפופולרי במיוחד בקרב גברים, מאחר ולהם יש נטייה לעור עבה יותר ולקמטים עמוקים במיוחד. יתרון נוסף של הרדיאס הוא זמן עמידותו- בעוד שטיפול פנים בחומצה היאלרונית מחזיק מעמד לתקופה של שנה, טיפול פנים באמצעות קלציום הידרוקסי אפטיט עמיד למשך כשנתיים. סיבה עיקרית לכך היא יכולתו לגרום לחידוש ייצור הקולגן בגוף.

 

תופעות הלוואי של הרדיאס אינן שונות מאלו המופיעות בשימוש בחומרי מילוי אחרים, ויכולות להסתכם בשטפי דם קטנים, תחושת אי נוחות, נפיחות ואדמומיות. גם במקרה זה, הן עתידות לחלוף תוך ימים ספורים כך שניתן לחזור לפעילות שגרתית במהרה.

 

אם נסכם- הקלציום הידרוקסי אפטיט, או הרדיאס, נבדל מהחומצה ההיאלרונית במספר פרמטרים: הוא סמיך מאוד ולכן יעיל יותר לפיסול, למילוי קמטים עמוקים במיוחד, ולשימוש אצל גברים ובעלי עור עבה. בנוסף לכך כמות החומר בה נעשה שימוש היא קטנה יותר בהשוואה לחומצה היאלרונית ובדרך כלל ניתן להסתפק בטיפול אחד. השפעתו ניכרת באופן מידי ונשמרת לטווח כפול משל החומצה ההיאלרונית- שנתיים לעומת שנה, דבר המסביר את מחירו היקר יותר.

 

מוזמנים לקביעת פגישה אישית לייעוץ מקצועי

נשמח לייעץ לכם ולהתאים לכם את סוג הטיפול אותו אתם צריכים הקפה עלינו

TOP
חייגו אלינו
דרכי הגעה