טיפול במיגרנות

אסתטיקה רפואית

טיפול במגרנות

כל מה שצריך לדעת

 

כאבי ראש הם מצב שכולנו סובלים ממנו בתדירות כזו או אחרת, אך אצל חלק מן האנשים מדובר בתופעה קשה של ממש. כאבים כאלו שהם כרוניים ואינטנסיביים נחשבים למיגרנה. מיגרנה מאופיינת בהתקפים חוזרים שהרבה פעמים מלווים גם בבחילה ורגישות לאור ורעשים, והם מהווים הפרעה לתפקוד היומיומי של הסובלים ממנה.

טיפול יעיל ופופולרי למיגרנות והוא התגלה לאחרונה לגמרי במקרה. התברר כי אנשים שקיבלו במסגרת טיפולים אסתטיים שעברו דיווחו על ירידה בכאבי הראש שלהם. בעקבות כך נעשה מחקר מקיף שבסופו נמצא כי הטוקסין להרפיית שרירי הפנים מועיל בריפוי מיגרנה כרונית. למעשה הFDA האמריקאי נתן את אישורו לכך שהטיפול באמצעות טוקסין הוא הטיפול המניעתי הטוב ביותר כנגד מיגרנה.

 

איך הוא עושה את זה?

הטוקסין ידוע ביכולתו להחליש או לשתק שרירים שנוטים להתכווץ לעיתים קרובות. מיגרנה מקורה בהתכווצות שרירים באזורי הפנים והצוואר שמתורגמת לכאב. בהתאם לזאת הזרקה של הטוקסין לאותם אזורים משתקת את השרירים ומונעת מהם להתכווץ, ובכך מפחיתה באופן דרסטי את הופעת המיגרנה.

 

מה קורה בטיפול ולאחריו?

בטיפול במיגרנות מתבצעות כ 30 הזרקות במחט דקה אל האזורים הקריטיים למניעת הכאב- המצח, הרקות, סביב הראש וגם הצוואר. בתום הטיפול ניתן כבר לחוש בהקלה שתימשך כשלושה חודשים, שלאחריהם יש לחזור על הטיפול. ישנם מטופלים המדווחים כי בטיפולים חוזרים ההשפעה ניכרת לאורך זמן רב יותר. כתוצאה מן הטיפולים איכות החיים משתפרת פלאים כאשר אותם אנשים שעברו טיפול מצליחים לבצע פעולות יומיומיות שעד כה התקשו לעשותן.

 

תופעות לוואי

בימים שלאחר הטיפול ייתכנו כאבים מקומיים וחולשה בשרירים המצויים באזור הזריקות. גם לחץ או התכווצויות שרירים הם דבר אפשרי אך לרוב הם חולפים בתום כמה ימים. רק לעיתים נדירות מאוד עלולות להימשך תופעות אלו מספר חודשים.

מוזמנים לקביעת פגישה אישית לייעוץ מקצועי

נשמח לייעץ לכם ולהתאים לכם את סוג הטיפול אותו אתם צריכים הקפה עלינו

TOP
חייגו אלינו
דרכי הגעה